Rozhovor s Petrem Dvořákem

Takže Petře, tvoje výška, váha, věk ?

90-60-90…ne vážně, žádný čahoun nejsem 179cm a mám pocit, že se rok od roku  smršťuji. Co se týče váhy, tak už krásných 85 kg, ještě loni v srpnu, než jsem začal trénovat jsem měl o 13kg více. Věk 42 let.

Zaměstnání ?

Pracuji již téměř 20 let v manažerské pozici ve společnosti Zeppelin CZ.

Takže jsi kancelářská myš?! Co tě vedlo k tomu běžet se mnou všechny etapy ?

Bohužel…přesně tak, jen těch kanceláří mám trochu víc a průběžně je prokládám jízdou ve služebním voze.Ve své podstatě se můj pracovní den, co se pohybu týče, skládal jen ze sezení, vstávání, točení volantem a po práci to nebylo lepší.Teď je to už jiné. Abych ve zdraví přežil s tebou uběhnout v červenci denně 1,5 maratonu 8 dní za sebou, musím měsíčně naběhat kolem 300km.

No a co mě vedlo běžet s tebou víš moc dobře. Mám rád výzvy a pokud jsou ještě spojeny s dobrou věcí, tak je to přesně to, co mě nabíjí a uspokojuje. Nesmírně si vážím toho, co jsi po několik let tvým Během o život dokázal a kolika lidem s onkologickým onemocněním pomohl. Rád bych svým během přispěl ještě k výraznější finanční pomoci tvé nadaci. Nemohu nezmínit naši firmu, která mi poskytla velkou podporu a vypadá to, že se běhu nezúčastním sám, ale i někteří další kolegové.

A závěrem, já vím, proč jsem se rozhodl přes republiku běžet a každý rok to opakovat, ale co ty, půjdeš do toho znovu ?

Vytrvalostní běh nikdy nepatřil k mým vyhledávaným sportům, a to jsem do svých 18 let aktivně sportoval, ale za posledních ¾ roku se stal asi i drogou. Přežiji li moji letošní premiéru, počítej, že ti za rok budu zase funět na záda.

Rozhovor vedl a Petra vám představil váš Míra