TŘETÍ ROČNÍK 2011:

TISKOVÁ ZPRÁVA PRO MÉDIA:

Běh přes celou ČR za postižené rakovinou

 

Miroslav Kalina z Loun již potčtvrté poběží přes celou ČR, aby pomohl pacientům chomutovské onkologie. V minulých letech se mu právě díky běhu přes ČR podařilo vybavit nemocniční pokoje televizemi a čekárnu novými židlemi a stolky. Letos se jeho cílem stala rekonstrukce nemocničního sociálního zařízení.

 

Miroslav Kalina před lety prodělal rakovinu a i on sám pobýval na chomutovské onkologii. Před třemi lety, když seděl již zdravý v tamní čekárně, se v jeho hlavě zrodil nápad. Vadilo mu, že právě na takovém místě, kde člověk potřebuje rozptýlení, nejsou ani televize. Rozhodl se, že se pokusí tuto situaci změnit a to tím, co umí nejlépe – sportem.

 

Naplánoval si běh přes celou republiku, pomocí kterého chtěl na problém upozornit a získat tak finance potřebné k vybavení chomutovské onkologie.

 

Během 12 dnů v srpnu roku 2008 nakonec skutečně uběhl trasu dlouhou 482 km – ze západočeské Kyselky až do Ostravy. Tento běh označuje za nultý ročník, za jakousi zkoušku před ročníky, které budou následovat. Česká televize Miroslava Kalinu následně pozvala do svého ranního pořadu a v Televizních novinách na Nově mu byla věnována krátká zpráva. Právě díky mediálnímu zájmu se mu počáteční cíl – tedy vybavení chomutovské onkologie televizemi – podařilo nad očekávání splnit.

 

Loňský první ročník běhu se uskutečnil na přelomu července a srpna. Téměř stejná trasa mu tentokrát zabrala pouze 8 dní. A svůj cíl opět splnil, získal totiž finance na vybavení čekárny novými židlemi a stolky.

 

Letos Miroslav Kalina vyběhne v pondělí 23. července ze západočeské Kyselky a doběh do Ostravy plánuje během osmi dní. Trasa bude nejspíš opět podobná, poběží tedy mimo jiné přes Kadaň, Žatec, Louny, Roudnici, Mladou Boleslav, Hradec Králové, Opavu a další města. Doprovázet by jej letos měla limuzína z klubu Mini Cooper Louny.

 

Samotný běh přes republiku Miroslavu Kalinovi zabere jen několik dní v roce, ale nekončící úsilí musí vynakládat po celý rok – počínaje tvrdým tréninkem (v rámci kterého naběhá za rok až 4 000 km) a konče organizačními záležitostmi. Ty spočívají především v práci kolem občanského sdružení Běh o život, které Miroslav Kalina v loňském roce založil. Sám navíc dodává, že bez lidí, kteří mu letos a v minulých ročnících pomáhali, by celou akci nemohl zvládnout. Velké poděkování tedy patří např. společnosti SANITEC, výrobci sanitární keramiky, nábytku, van a sprchových koutů, která již přislíbila vybavení sociálních zařízení.

 

V ČR existuje v současné době pět onkologických center. Miroslav Kalina se v první řadě zaměřil na centrum v Chomutově, ale v příštích letech, pokud se bude projekt i nadále úspěšně rozrůstat, by si přál svou pomoc rozšířit i na centra v ostatních městech.

 

Pokud byste i vy sami chtěli tento projekt podpořit, můžete zaslat větší či menší finanční obnos na účet občanského sdružení Běh o život (č. účtu: 43-512 629 0237/100), objednat si tričko s logem tohoto sdružení nebo přispět nějakým jiným způsobem dle vašich možností.

 

Další informace o předchozích ročnících, seznam sponzorů a kontakty naleznete nawww.behozivot.cz.

 

Kateřina Brabcová

 

Novinové články:

Článek ze dne 19.7.2011 Žateckého a lounského deníku

Článek ze dne 25.7.2011 z oficiálních stránek města Mladá Boleslav

Článek ze dne 25.7.2011 z novin pro Mladoboleslavsko

Naskenovaný článek z Blesku ve formátu  pdf

Naskenovaný článek z MF Dnes ve formátu  pdf

Naskenovaný článek z Práva ve formátu  pdf

Naskenovaný článek z Pressu ve formatu  pdf

Naskenovaný článek z Lounského a Žateckého Deníku ve formatu  pdf

Naskenovaný článek  ve formatu  pdf

Naskenovaný článek  ve formatu  pdf

 

VIDEA:

 

Video z novin pro Mladoboleslavsko

 

 

 

 

DRUHÝ ROČNÍK 2010:

Novinové články:

Článek ze dne 25.7.2010 serveru idnes.cz

Článek ze dne 16.7.2010 Žateckého a lounského deníku

PRVNÍ ROČNÍK 2009:

Novinové články:

Článek ze dne 19.10.2009 Deníku Blesk

Článek ze dne 16.9.2009 Chomutovského deníku

Článek ze dne 27.8.2009 Chomutovského deníku

Článek ze dne 27.7.2009 Chomutovského deníku

Článek a krátké video z 1. etapy běhu na serveru tn.cz

Článek ze dne 29.7.2009, který vyšel v Žateckém a lounském deníku

NULTÝ ROČNÍK 2008

Novinové články:

Článek BLESKu z 1.8.2008

Článek BLESKu z 25.8.2008

Článek  Žateckého a lounského deníku

Článek Chomutovského deníku

Videa:

Miroslav Kalina – Běh o život o.s. Nultý ročník from beh_o_zivot on Vimeo.